Yeni Yılda, Umudumuz Büyük Hayalimiz Büyük

Geride bıraktığımız yıl içerisinde hizmetin en iyisini sunmak için yoğun bir çaba gösterdik, İnsanlarımızın yaşam standardını yükseltmek, karşılaştıkları sorunları ortadan kaldırmak amacıyla, hizmetlerimizde katılımcı bir anlayış sergiledik. Birlik ve beraberlik içerisinde, gururla bir yılı bitirip, daha güçlü bir şehir, daha güçlü bir ülke olarak 2013 yılına giriyoruz. Kuşkusuz yeni bir yıl, beklentiler ve hedefler yönünden, bireyler, toplumlar ve ülkeler için farklı anlamlar yüklüdür.

Engelli Olmak Bir Kusur Değil

Dünya Engelliler Günü, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve çözümler üretmek için çeşitli etkinliklerin uluslararası alanda organize edildiği 3 Aralık tarihi ile kabul edilmiştir. Bu özel gün kapsamında en önemli vurgu; her türlü koşul ve olanağın engelli bireyler ve engelli olmayan bireyler için eşit olması gerekliliğidir. Bu Bireylerin diğer bireyler gibi toplumsal yaşamın her alanında, başkalarının yardımına muhtaç olmadan toplumsal yaşama katılımları ve başkalarına bağımlı olmadan gelir getirici bir işte çalışarak üretken olmaları da büyük önem taşımaktadır.

Öğretmenler, Örnek İnsanlar Olmuşlardır

Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde eğitimin büyük rol oynadığına şüphe yoktur. Eğitime yön ve şekil veren bu mimarların üstlendiği misyon; toplumsal, bireysel ve kuramsal anlamda büyük önem arz etmektedir.

Bayramlar Tüm İnsanlığa Barış ve Huzur Getirsin

İnsani ve toplumsal değerlerin yoğun olarak hissedildiği ve yaşandığı, İslam âleminde yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı, Millet olarak mutluluğumuzun doruğa çıktığı mübarek Kurban Bayramına ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Başkanımızın Şehitler İçin Mesajı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen terör eylemi sonucunda hayatını kaybederek şehitlik mertebesine ulaşan polislerimize ve şehit haberini aldığımız memleketimizin biricik evladı, Cuma Mercimek'in şehit oluşu bizleri derinden üzmüştür. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerinin acılarını en kalbi duygularla paylaşıyor, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum.