Mezarlıklara Bakım Yapılıyor

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından ilçemizdeki mezarlıkların bakım ve temizlik çalışmaları yapılıyor. Mezarlıklar içindeki kuruyan otlar ve kuruyan ağaç dalları temizlenerek, dikenler ve yabani otlar kesiliyor. Kireçle boya yapılarak görüntü kirliliği önlenmeye çalışılıyor.

Belediye Başkanımız Hüseyin ŞANVERDİ, yapılan temizlik çalışmalarıyla vatandaşların kabristan ziyaretlerinde temiz ve bakımlı bir ortamda gerçekleştirmelerini hedeflediklerini kaydetti. Başkan Şanverdi, "Belediyemiz, mezarlıklarda belirli zaman aralıklarla rutin temizlik ve bakım çalışmaları yapmakta. Bayram öncesi mezarlıklarımız ziyarete hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Mezarlıklar hepimizin önemsediği, önemsemesi gereken umumi mekanlarımızdandır. Gerek inancımız, gerek geleneklerimiz, gerekse öz kültürümüz gereği biz de mezarlıklarımıza gereken önemi vermeliyiz. Bizde bu kapsamda mezarlıkların bakımı için bir çalışma başlattık" dedi.

2000 Kişilik İftar Yemeği Verildi

Reyhanlı Belediyesi ve Reyhanlı Genç İş adamları derneği REGİAD iş birliğiyle 2000 kişilik iftar yemeği verildi. Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Eriş, Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Şanverdi, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Mehmet Hacıoğlu, Belediye - İl genel Meclis Üyeleri, Daire amirleri ve vatandaşların katıldığı, Belediye Hizmet binası karşısında düzenlenen iftar yemeğine ilahiler ve dualar okunarak başlandı.

Camilerimizi Ramazana Hazırladık

Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi İlçe Müftülüğü’nün talebi üzerine, Ramazan ayı öncesi Reyhanlı’daki camilerin tüm temizliğini yaptırdı. Reyhanlı Belediyesi ekipleri Camilerimizi Ramazan ayına hazır hale getirdi. Reyhanlı Müftüsü Sayın Yusuf Ağbayram Başkanımıza çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

At Arabacılarla Mücadele Başladı

Reyhanlı Belediyesi Zabıta ekipleri, Reyhanlı’da çevre ve görüntü kirliliği yapan çok sayıda At arabasına el koydu. Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi; “At Arabası ile mücadele çalışmalarımızı başlatmış durumdayız.  Mahalle aralarında ve ana caddelerde çevre ve görüntü kirliliğine neden olan tüm At arabalarına el koyuyoruz. Bu konuda Halkımızın da, ekiplerimize yardımcı olmaları gerekmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden bu uygulamayı kaldırmak için önemli adımlar atmış durumdayız.” Dedi.

Geleneksel Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Tayfur Sökmen Köyünde Geleneksel olarak yapılan Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri gerçekleştirildi.Etkinliklere; Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Şanverdi, Kaymakam Sayın Dr.Yusuf Güler, İlçe Başkanı Sayın Mehmet Hacıoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Geleneksel olarak yapılan etkinliklerde, Kutlu Doğum Haftası yemeği verildi ve Mevlid-i Şerif okutularak dualar yapıldı.