today24 Mayıs 2018 Perşembe Saat 20:16
Başkanımızın Kadir Gecesi Kutlama Mesajı


Mübarek Ramazan ayının son günlerini idrak ederken, Kadir Gecesine ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız. Kur’an-ı Kerim'in inmeye başladığı Ramazan ayının 26. gecesi olan Kadir Gecesiyle erişeceğiz. Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur'an-ı Kerim'in bu gecede indirilmeye başlanmış olması; Kadir Gecesi'ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Yüce Kitabımız; bize manevi derinliğinde arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecenin; “bin aydan daha hayırlı” (Kadr, 97/1-5) olduğunu bildirir. Kadir gecesi, insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, esenliğin bütün dünyayı kuşattığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir.

 

 

Bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi, Ramazan ayının önemini daha da belirgin kılmaktadır. İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve mekanda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede daha da mayalanacağına ve gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayız.

 

Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin,  millet olarak aramızdaki; sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyor, yakın ve uzak çevremizde savaş ve şiddetin yerini adalet ve sevginin, barış ve huzurun almasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve tüm hemşerilerimizin Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

 

 

 

                                                                            Hüseyin ŞANVERDİ

                                                                               Belediye Başkanı