today20 Eylül 2020 Pazar Saat 10:34
Başkanımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Başkanımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

93. yıldönümünde; Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' nı bir kez daha hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Ulusumuz için yaşamsal önem taşıyan ve Ulusal kurtuluşun başlangıcını betimleyen 19  Mayıs 1919 tarihidir. Atatürk’ün, Samsuna ayak basışıyla birlikte yakılan Ulusal kurtuluş ateşi bu adımla tüm yurdu sarmış ve büyük bir zaferle sonuçlanarak Atatürk ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve çabası ile bugünkü gelişmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti doğmuştur. “Türk Milleti İçin Bağımlı Yaşamaktansa Ölmek Daha İyidir’’  diyerek, Atatürk’ün; Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur.

 

19 Mayıs ile Milletimiz, kendi makus tarihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağı ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırılmış, haklı mücadelemiz zaferle son bulmuştur. Milletin iradesinin egemen  kılındığı o günden itibaren; Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millettir. Bu iradenin ilelebet yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir. Milletimizi; işaret edilen çağdaş medeniyet seviyesine taşımak siz gençlerin görevidir. Ay yıldızlı şanlı bayrağımız altında huzur ve güven içinde yaşamak, bu emanete sahip çıkmakla mümkündür.

Bu vesileyle , başta Gazi Mustafa Kemal ve bütün silah arkadaşları olmak üzere; Milleti için canlarını seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

 

                                                                            Hüseyin ŞANVERDİ

                                                                              Belediye Başkanı