today20 Eylül 2020 Pazar Saat 10:23
Başkanımız Mehmet HACIOĞLU'nun Kurban Bayramı Mesajı

Başkanımız Mehmet HACIOĞLU'nun Kurban Bayramı Mesajı

Toplumsal birlikteliği sağlayan, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı'nı daha hep birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar; İnsanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup kardeşçe kucaklaştıran, milli birlik ve beraberlik arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulandığı müstesna günlerdir.

Hiç kuşkusuz dayanışma ve yardımlaşma içinde, böylesi özel günlerde kardeşlik duygumuzun ve millet olarak birlikteliğin en yoğun yaşandığı günler olması sebebiyle bu idrak edeceğimiz Kurban Bayramı'nın da, anlamına uygun bir hoşgörü ve barış ortamı içerisinde geçirilmesini diliyorum. Bizim gelenek ve kültürümüz zorda kalanlara destek olmayı, öksüz ve yetimlere sahip çıkmayı, yaşlılarımızı sevindirmeyi, mazlum ve yoksulu korumayı, komşusu açken tok yatmamayı gerektirir. Tarihten buyana İslam ümmeti bayramlarını hep bu ahlak ve inanış içerisinde kutladı. Bu bayramı da yine birlik ve beraberlik içinde kutlanmasını temenni ediyorum.

Bu manevi duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin, Ülkemizin, Milletimizin ve Reyhanlı’lı hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, Kurban Bayramının, Ülkemize, Milletimize, Reyhanlı’mıza birlik, beraberlik ve kardeşlik getirmesini dilerim.

Mehmet HACIOĞLU
Belediye Başkanı