today06 Aralık 2023 Çarsamba Saat 14:38
Başkanımız Yeni Dönem Projelerini Açıkladı

Başkanımız Yeni Dönem Projelerini Açıkladı

Reyhanlı Belediyesi Saray Düğün Salonu'nda yapılan ilçe danışma toplantısı Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi yeni dönem projelerini açıkladı. 

Reyhanlı Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Sayın il başkanım ilçe başkanım belediye başkan aday adayı kardeşlerim il genel meclis üyelerimiz belediye meclis üyelerimiz muhtarlarımız sivi toplum kuruluşlarımızın başkanları kiymetli gençlik kollarımız kadın kollarımız sayın yönetim kurulu üyelerimiz degerli basın mensuplarımız ve saygı deger hemşerilerim hepinizi saygı ve sevgilyle selamlıyorum  toplantımızın hayılara vesile olmasını yüce rabbimden temenni ediyorum.

Belediye başkanı aday adayı kardeşlerime başarilar diliyorum Bu bir hizmet yarışıdır. İçimizden biri aday olacaktır önemli olan birlik  ve beraberlik içerisinde omuz omuza vererek seçimi kazanmak  ve hizmetlere devam etmektir. Öncelikle sözlerime iki müjdeyle başlamak istiyorum.

İki gün önce Ankaradaydım Adalet Bakanımızın ve Milletvekillerimizin sizlere selamları var.

İlk müjdem maliyeden Suriye arazilerini kiralayan çiftçi kardeşlerime daha önce genelgeye göre Suriye arazilerini  kiralayan çiftçilerimiz bu arazilerden destekleme alamıyorlardı  sayın Adalet bakanımız ve milletvekillerimizin girişimiyle bu sorun çözüldü  kiralama yapan tüm çiftçilerimiz bundan sonra destekleme alabileceklerdir.  ilçe tarım müdürlüğü işlemlere başladı .

İkinci müjdem ise; Ticaret odası ve ticaret borsasına yeni bir bina kazandırıyoruz .Reyhanlı'nın en güzel yerini  maliyeden aldık  adalet bakanımızın desteğiyle binamızı en kısa zamanda yapacağız hayırlı olsun

Sayın il başkanım saygıdeğer Reyhanlılar  Reyhanlı Belediye Başkanı olarak 10 yıla yakındır  görev yapıyorum göreve geldiğim günden itibaren sizlere  hizmet etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Belediyemizin tüm imkanlarını seferber ederek sizlere hizmet etmeye çalıştım  daha modern daha çağdaş bir Reyhanlı için çok çalıştık hep çıtamızı biraz daha yükselttik  her zaman değişimden yana olduk  yerimizde durmadık  attığımız emin adımlar karşılık bulmuş  ve hizmetlerimiz beğeni toplamıştır  yaptığımız hizmetlerde hiç bir ayrım yapmadan her köşeye hizmet götürdük.

Şimdi yaptığımız hizmetlerden kısaca bahsetmek istiyorum. 

İlçemizde kanalizasyon çalışmalarını tamamladık Hatay’da kanalizasyonu bitiren ilk ilçelerden biriyiz. 

Pis su arıtma tesisinin inşaat çalışmalarına başladık bir yıl sonra bitiriyoruz.

Yeni imar planı yaparak ilçemizi 200.000 nüfusa göre hazırladık .

İçme suyu projelerini hayata geçirdik. 

Elektrik kablolarını yer altına aldık ve almaya devam edeceğiz.

Bir milyon altı yüz elli bin metre kare parke taşı döşedik  çalışmalarımız devam ediyor.

Şehrimize yakışır saat kulesi yaptırdık. 

Reyhanlımıza yakışır orta refüjler ve bulvarlar yaptık çiçek çim  ekerek ilçemizi daha modern hale getirdik. 

11 mayıs patlamasında hasar gören binamızı yeniden yaparak ilçemizin en güzel  binası haline getirdik. 

Ağaçlandırmaya büyük önem verdik  ilçemize 15000 ağaç dikerek yeşile önem verdik. 

Caddelerimizi daha güvenli hale getirmek için mobese sistemi kurduk. 

Hatay’ın en büyük düğün salonunu ilçemize kazandırdık. 

10.000 metrekare kapalı alana sahip yeni pazar yerini hizmete açtık. 

Yeni itfaiye binamızı şehir merkezine taşıyarak yangınlara daha hızlı müdahale edilmesini sağladık. 

Reyhanlımıza  gençlik ve spor merkezi yaparak  Reyhanlı spora ve gençlerimize güzel bir tesis kazandırdık. 

Hayırseverlerimizle işbirliği yaparak ilçemize yedi adet cami kazandırdık. Ben buradan tüm hayırseverlerimizi minnetle ve şükranla anıyorum

Yenişehir gölümüz her yıl yaz aylarında kuruyor ve pis kokular saçıyordu onlar kil tabakasını kaldırarak gölü kuruttular biz 20.000 ton killi toprak getirerek gölü kurtardık şimdi Yenişehir gölümüz daha güzel.

Katı atık transfer merkezi oluşturarak yılda 35.000 ton katı atığı  Narlıca’ya götürerek Afrin Çay'ını çöp dağından kurtardık.

Şehrimizin mezarlık alanıını çözdük 70.000 metrekare alanı kamulaştırarak halkımızın hizmetine sunduk. 

Yap işlet devret modeliyle belediyemiz bütçesinden bir lira harcamadan yeni mezbahanemizi hizmete açtık.

Yeni araçlar alarak halkımıza daha hızlı hizmet vermeye başladık.

Belediye bünyemizde AB PROJE  ofisi kurarak  bir çok proje kazandık  halkımızın hizmetine sunduk.

Her yıl ramazan ayında  iftar çadırı açarak 500 kişiye iftar yaptırdık. Yeni bir uygulama başlattık aşevimizde pazar günleri hariç her gün sabah 7 ila 10 arası ücretsiz çorba dağıtıyoruz .

8 temmuz Reyhanlı’nın kurtuluş gününde sünnet şölenleri yaptık bugüne kadar 3.500 çocuğumuzu sünnet ettirdik. 

Şimdide sizlere hükümetimizin ilçemize yaptıkları hizmetlerden bahsetmek istiyorum.

Reyhanlı barajı hayalini gerçek bir projeye dönüştürerek çiftçilerimizin geleceğe umutla bakmasını sağladı. Baraj inşaatımız devam ediyor. Yüzde kırkı tamamlandı. Teşekkürler Sayın Başbakanım teşekkürler Sayın Adalet Bakanım teşekkürler Sayın Milletvekillerimiz.

Reyhanlı’ya tüm bağlantılı yollar duble yol haline getirildi.

Yeni adalet sarayımız ve yeni hükümet konağımız halkımızın hizmetine sunuldu.

1994 yılında temeli atılan hastanemiz halkımızın hizmetine sunuldu.

 
Yeter mi yetmez şimdide Yenişehir yolunda 150 yataklı yeni hastane çalışmalarımızı başlattık.


Cilvegözü sınır kapımız yenilenerek ülkemize yakışır hale getirildi.

İlçemize beş bin kişilik modern bir stadyum yaparak ilçemize yakışır hale getirdik.

TOKİ ile işbirliği yaparak iki etap projemiz tamamlandı birinci projemiz yeni mahallede tamamlandı hak sahiplerine teslim edildi ikinci projemiz Cüdeyde’de geçici kabul yapıldı en kısa zamanda hak sahiplerine dağıtılacak  önümüzdeki dönemde  yapılmak üzere 120 dönüm tarlayı imara açtık bu alana 800 konut yapmayı planladık Cüdeyde’ye toplam 1600 konut yaparak ilçemizin yüzde on beşini oraya  taşıyacağız amacımız gecekonduda yaşayan insanımıza daha modern bir yaşam alanı sunmak. 

İlçemize 64 yılda 310 derslik yapılmış biz onbir yılda 616 derslik yaptık bunun 430 dersliği tamamlandı 186 derslik okullarımızın inşaatı devam ediyor inşallah bir yıl içerisinde tamamlanarak hizmete girecektir işte bizim farkımız bu. 

Saygıdeğer Reyhanlılılar çok manidardır 1999 2002 yılları arası ilçemize tek bir okul bile yapılmamış  o dönemin partileri şimdi çıkmış iktidarı eleştiriyor iktidarı istiyor. Kardeşim sana sormazlar mı  sen ne yaptın? diye evet Reyhanlı halkı hesap sordu Türkiye hesap sordu hizmet edenleri göreve getirdi sen artık sittin sene kalsan iktidara gelemezsin belediyeyi alamazsın.

Şimdi size önümüzdeki dönem yapacağımız projelerden bahsetmek istiyorum;


Yenimahallede belediyemize ait 13500 metrekare alana gençlik merkezi ve kapalı olimpik yüzme havuzu yapıyoruz  arsamızı gençlik ve spor Bakanlığımıza tahsis ettik proje çalışmaları başladı.

Küme evler mahallesinde arsası belediyemiz tarafından temin edilen yere kredi ve yurtlar kurumu tarafından 400 kişilik kız öğrenci yurdu yapılacak yaptığımız parke yol çalışması ve peyzaj çalışmalarıyla küme evler şehrimizin en güzel mahallesi olacak ve küme evler ismini değiştirerek oraya yakışır hale getireceğiz.

Yeni otogar projemiz Kırıkhan yol kavşağında 18000 metrekare alana sahip olup önümüzdeki dönem halkımızın hizmetine sunacağız.

Yeni sanayi sitesi projemizi hayata geçiriyoruz kamulaştırma çalışmalarımız bitti 260.000  metrekare alanın tapusunu devrettik ifraz çalışmaları başladı en kısa zamanda ihalesini yaparak inşaat çalışmalarına başlayacağız.

Başbakanımızın Adalet Bakanımızın çılgın projesi olur da bizimki olmaz mı!
Evet Reyhanlı’nın çılgın projesi eski sanayi sitesi kentsel dönüşüme açılacak modern çarşı ve iş merkezleri konut alanları en az 10.000 metrekare meydan yer altı otoparkı  yeşil alanıyla Reyhanlı’ya modern bir yaşam merkezi kuracağız   toplam alanımız 60.000 metrekare bunun 25000 metrekaresi belediyemizin 35000 metrekaresi vatandaşlarımızın  toplam yapacağımız 150.000 metrekare maliyetimiz bugünkü hesapla arsa payı hariç 80 trilyon  yapar mıyız Allah’ın izniyle yaparız  bu projeyle atıl durumda kalacak sanayi sitemize hayat vereceğiz esnafımız hem yeni işyeri sahibi olacak hem de eski yerini değerlendirecek isterse konut alacak isterse işyeri  isterse de parasını alacaktır çalışmalarımız başladı yeni sanayi bitene kadar projemizi ve kamulaştırma çalışmalarımızı bitirerek eşzamanlı projemizi hayata geçireceğiz. 

Yüz günde on yeni park projesi başlattık inşallah 31 aralıkta bitirerek halkımızın hizmetine sunacağız. 

Yenişehir yoluna alternatif iki yol projemizi önümüzdeki dönem halkımızın hizmetine sunacağız.

Yeni sebze hali projemiz hazır 15.000 metrekarelik belediyemize ait alana sebze halini yapacağız.

Çarşı merkezine 11 mayıs şehitler anıtı yapıyoruz ihalesi yapıldı en kısa zamanda bitireceğiz. 

Oğuzhan ilkokulu yerine katlı otopark ve yeşil alan yaparak halkımızın hizmetine sunacağız.

Kültür bakanlığıyla ortak yürüttüğümüz kültür merkezi projemiz onaylandı 2014 yılında ihalesi yapılarak inşaat çalışmaları başlatılacaktır.

Valilik işbirliği ile Cemil Meriç’in yaşadığı evi müze yapıyoruz çalışmalar devam ediyor en kısa zamanda hizmete açılarak ilçemize bir müze kazandıracağız.

Asri mezarlık yanındaki belediyemize ait arsaya mezarlık kompleksi projesi hazırladık en kısa zamanda ihale çalışmalarına başlayacağız.

Yenişehir mahallesi m . Y. Okulu karşısına 18.000 metrekarelik fakülte alanı oluşturduk ilçemize 4 yıllık fakülte yapılmasını sağlayacağız.

Cilvegözü hac konaklama tesisini yerini kamulaştırdık 55.000 metrekare alana tır garajı ve dinlenme tesisi yapacağız.

Yeni yasayla köyden mahalleye dönen yerlerin tamamına imar planı yapılacak maliyeye ve Suriye uyruklulara ait araziler kamulaştırılacak parselesyon yapılarak tapu dağıtılacaktır köy yerleşim alanlarını genişleteceğiz Mehmetbeyli Beşaslan ve Kavalcık köyümüzün sorunlarını kökten çözeceğiz.

Köylerimize daha temiz bir çevre vaad ediyoruz çöpler günü birlik kaldırılacak ayrıca köylerde çöp alanları oluşturarak köylerimizin girişleri hijyenik hale getirilecektir
Sivrisinek ilaçlamaları sürekli hale gelecektir.

Yeni mahallelerimize açık hava düğün salonu çay bahçesi ve çocuk parkları yapacağız.

Yeni yasayla köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin ilçe bağlantı yolları büyükşehir tarafından yapılacak köy içi yolların yapımını biz yapacağız.

Köylerimize tip proje yaparak herhangi bir ücret almadan  inşaat ruhsatı vererek köylerimizi daha modern hale getireceğiz.

Reyhanlı spora bugüne kadar destek verdik bundan sonrada vermeye devam edeceğiz bu sezon 7 maçtan 5 galibiyet 1 beraberlik 1 de mağlubiyet alarak en ön sıralarda yarışıyoruz ben tüm futbolcuları tebrik ediyorum ve buraya davet ediyorum.  

Hepinizi saygıyla selamlıyorum ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

SAYGILARIMLA