today20 Eylül 2020 Pazar Saat 10:05
Başkanımızdan Barış Pınarı Harekatı Mesajı

Başkanımızdan Barış Pınarı Harekatı Mesajı

Başkanımızdan Barış Pınarı Harekatı Mesajı

Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

Sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna izin vermemek adına Türkiye için bu harekatı düzenlemek zorunlu hale gelmiştir. Tüm bölgeye huzur ve refah getirmeye yönelik çabalarımız ile farklı emeller için sınırlarımıza dayanan ve terör koridoru oluşturmaya çalışanlara fırsat vermek amacıyla Barış Pınarı Harekatı bizler için önem arz etmektedir..

Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir.

Ülkemizin haklı ve meşru sebeplerle başlattığı Barış Pınarı Harekatı na siyasi parti ayrımı gözetmeksizin destek vermek, uluslararası camiaya da birlik içerisinde olduğumuzu göstermek hepimizin sorumluluğudur.
Birlik ve beraberliğe en üst seviyede ihtiyaç duyduğumuz bir süreçteyiz. Al bayrak altında sonsuza dek hür ve barış içerisinde yaşamaya devam edeceğiz.

Mehmet Hacıoğlu
Belediye Başkanı