today27 Şubat 2024 Salı Saat 23:31
Başkanımızdan Okul Öncesi Eğitime 100 Bin TL Destek

Başkanımızdan Okul Öncesi Eğitime 100 Bin TL Destek

Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi ve Reyhanlı Kaymakamı Sayın Dr. Yusuf Güler Milli Eğitim Bakanlığı ve UNISEF işbirliği ile hazırlanan proje kapsamında, 100’er Bin TL katkı sağladılar. Proje kapsamında Reyhanlı’da, 2-5 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim verilecek.

Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi, Türkiye'deki 2-5 yaş arası çocukları okul öncesi eğitim ile okula hazırlamayı amaçlayan MEB ve UNISEF projesi kapsamında Reyhanlı'da yapılacak çalışma için Kaymakamlık ve Belediye olarak 100'er BİN TL katkı sağladıklarını söyledi. Okul öncesi eğitim öncesindeki yüzde 5 olan oranın yüzde 90-100'e çekmeyi hedeflediklerini belirten Şanverdi, projeyle köy ve mahallelerde eğitim verileceğini, hatta bazı köylere konteynır okul yapılacağını ve aynı zamanda anne baba ile çocukların eğitiminin sağlanacağını kaydetti. 

 

KÖYLERE GEZİCİ TIR 

Eğitimin insanların ayağına kadar gidilerek yapılacağından söz eden Başkanımız, gezici TIR hazırlanacağını ve tüm köylere gönderilerek herkese yetişmeyi hedeflediklerini belirtti. Eğitimin önemine değinen Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi "Okul öncesi eğitimin güçlendirilmesi projesine büyük önem veriyoruz. En kısa zamanda başlayacak bu eğitimle ilgili çalışmalarımız sürüyor" dedi.

 
HERKES DESTEK OLSUN

Kaymakamlık ve Belediyeden 100'er bin lira katkı verilen okul öncesi eğitime vatandaşlarında destek olmaları isteyen Başkanımız şöyle dedi; "2-5 yaş arası tüm çocukları eğitmek, geleceğe hazırlamak, onları vatanına milletine bağlı ve bilinçli, bilgili birey olarak ülkeye kazandırmak için başlattığımız okul öncesi eğitimi güçlendirme kampanyasına herkes dahil olsun. Eğitim her çocuğun hakkıdır. Her çocuğun kaliteli eğitime ulaşma hakkı vardır. Yetişkinler çocukları eğitmekle yükümlüdür. Erken çocukluk eğitiminin bireyin tüm hayatında olumlu kalıcı etkileri vardır."