today14 Ağustos 2020 Cuma Saat 20:50
Başkanımızın Engelliler Haftası Mesajı

Başkanımızın Engelliler Haftası Mesajı

Engelliler Haftası, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve çözümler üretmek için çeşitli etkinliklerin organize edilerek 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanmaktadır.  Bu özel hafta kapsamında en önemli vurgu; her türlü koşul ve olanağın engelli bireyler ve engelli olmayan bireyler için eşit olması gerekliliğidir. Bu Bireylerin diğer bireyler gibi toplumsal yaşamın her alanında, başkalarının yardımına muhtaç olmadan toplumsal yaşama katılımları ve başkalarına bağımlı olmadan gelir getirici bir işte çalışarak üretken olmaları da büyük önem taşımaktadır.

 

Biz de, Reyhanlı Belediye Başkanlığı  olarak bu kapsamda engelli vatandaşlarımızın istihdamı konusunda yapılması gerekenlerin, sistemli ve etkili bir şekilde yürütülmesi ve çalışma yaşamında karşılaştıkları güçlüklerin ortadan kaldırılması için bu yönde çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Attığımız her adımda, engelli bireylerimiz ve onların sorunları göz önünde bulundurularak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tüm yollar, kaldırımların eğimleri, park alanları, işlevsel binalara taktırdığımız asansörler, binalarımızın giriş çıkış eğimleri ve hizmet sunulan birimlerin ulaşılması kolay alanlara kaydırılması, ayrıca istihdam oluşturmak için yapılan düzenlemeler Reyhanlımızda gururla yaptığımız hizmetler arasındadır. Bizim hedefimiz, engelleri ortadan kaldırmak, engel teşkil edecek durumları minimize etmektir. Çalışmalarımız tüm vatandaşlarımıza hitap etmelidir, bu bilinçle yaptığımız her icraat hedefine ulaşacaktır ve ulaşmıştır.

Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini diri tutacak en küçük çalışma dahi bizim için çok önemli ve değerlidir. Engelli olmak bir kusur değil, bu vatandaşlarımızın günlük yaşamını idame ettirirken zorlukların azaltılamaması kusurdur. Bu düşüncelerle; Engelliler Haftası vesilesiyle engelli vatandaşlarımızı kutluyor ve Aileleri ile sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmelerini diliyorum.

 

                                                                            Hüseyin ŞANVERDİ

                                                                             Belediye Başkanı