today28 Mart 2023 Salı Saat 12:28
Belediyemiz ile Belediye-İş Sendikası Arasında Toplu Sözleşme İmzalandı

Belediyemiz ile Belediye-İş Sendikası Arasında Toplu Sözleşme İmzalandı

Reyhanlı Belediye Başkanlığı ile Belediye-İş Sendikası arasında 2016 yılını içeren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu sözleşmede Belediye bünyesinde çalışan işçilere yüzde 15 oranında zam artışı yapıldı. Belediye meclis salonunda yapılan toplu iş sözleşmesine Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç, Belediye-İş Sendikası Reyhanlı Temsilcisi Mehmet Tolan ve sendika temsilcileri katıldı.


Belediye-İş Sendikası Reyhanlı Temsilcisi Mehmet Tolan sözleşmenin imzalanmasından sonra yaptığı konuşmasında şunları söyledi, "2016 yılını içeren ve belediye bünyemizde bulunan 36 işçinin toplu iş sözleşmeleri ile ilgili çıkan yüzde 15'lik oranında zam artışı bizi mutlu etmiştir, bu sözleşmeyi imzalarken taleplerimizde Belediyemizin hali hazırda bulunan imkanları dahilinde günün şarlarını dikkate alarak hem işçi arkadaşlarımızı hemde belediyemizi düşünerek görüşmeler yaptık. Çıkan sonucun tüm çalışanlara hayırlı olmasını teminni ediyorum ayrıca Belediye Başkanımız Hüseyin şanverdi’nin emeğe karşı göstermiş olduğu iyi niyetine sonsuz şükran ve teşekkürlerimi izmit eskort sunuyorum" dedi.
Başkanımız Hüseyin Şanverdi; "Belediye-İş Sendikası ile Belediyemiz arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinin çalışan ve emek sarfeden değerli personelime hayırlı olmasını dilerken, Belediyemiz bünyesinde çalışan işçilerin hak ve hukukunu, çalışma şartlarını, ekonomik ve sosyal haklarını gözetmek zorunda olduklarını ifade etti.