today06 Aralık 2023 Çarsamba Saat 13:59
Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıl Dönümü Programı Büyük İlgi Gördü

Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıl Dönümü Programı Büyük İlgi Gördü

Reyhanlı Belediyesi ve Ufuk Eğitim Derneği’nin hazırladığı; Kuran-ı Kerim okumada Dünya 3.sü ve Türkiye 1.si İlahi ve Tasavvuf müziği sanatçısı Cahit Nazlı ve İlahi sanatçısı Ahmet Kemal’in katıldığı, Semazen gösterileriyle renklenen, Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıl Dönümü “Şeb-i Arus” Programı, vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü.

Programa; Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Kaymakamı Sayın Dr. Yusuf Güler, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Mehmet Hacıoğlu, Ufuk Eğitim Derneği Başkanı Sayın Cemil Marauk, Ak Parti İlçe teşkilatı, İl Genel Meclis ve Belediye meclis üyeleri, İlçe kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program sanatçı Cahit Nazlı’nın Kuran-ı Kerim dinletisiyle başladı. Semazenlerin Işık gösterisi eşliğinde yaptıkları semah büyük beğeni topladı. Ufuk Eğitim Derneğinin düzenlemiş olduğu Kuran-ı Kerim Meal Yarışması ödül töreninde Dereceye girenlerler; Reyhanlı Kaymakamı Sayın Dr. Yusuf Güler, Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi, ve Ufuk Eğitim Derneği Başkanı Sayın Cemil Marauk’un elinden ödüllerini aldılar. Sinevizyon gösterilerinin ardından program, Tasavvuf müziği sanatçısı Cahit Nazlı ve İlahi sanatçısı Ahmet Kemal’in; Semazenler eşliğinde ilahi ve müzik dinletileriyle sürdü.

Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi; yaptığı konuşmada, sanatçılara ve programa katılan vatandaşlara teşekkür ederek, etkinliklerin hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Büyük beğeni toplayan programın ardından katılımcılar bu etkinlikten dolayı Başkan Hüseyin Şanverdi’ye teşekkür ettiler.