today03 Haziran 2023 Cumartesi Saat 04:22
Vali Lekesiz Reyhanlı'da İncelemelerde Bulundu

Vali Lekesiz Reyhanlı'da İncelemelerde Bulundu

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, bazı incelemelerde bulunmak üzere Reyhanlı ilçesine geldi. Reyhanlı İlçe Kaymakamı Dr. Yusuf Güler, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İl Genel Meclisi Üyeleri ve daire amirleri tarafından karşılanan Vali Lekesiz, inşaatı tamamlanan ancak henüz hizmete girmeyen yeni Reyhanlı Hükümet Konağı’nda incelemelerde bulundu.

 

İlçe girişinin Reyhanlı’ya yakışır bir hale geldiğini ifade eden Vali Lekesiz, bu çalışmalarından dolayı İlçe Belediye Başkanı Şanverdi’ye teşekkür etti. Daha sonra İlçe Kaymakamlığına geçen Lekesiz, burada kurum müdürleriyle bir toplantı yaptı ve toplantı sonunda bir değerlendirmede bulundu.

Yeni Hükümet Konağı’nda yapılacak düzenlemelerle ilgili olarak fiziki şartlar elverdiği ölçüde salon sistemi şeklinde, vatandaş odaklı hizmet verecek tarzdaki dizaynın önemine ve gereğine dikkat çeken Vali Lekesiz, ayrıca tüm kurumlarda vatandaşa hizmet verecek birimlerin tefrişatının, belli bir standartta ve fonksiyonel olmasına da özen gösterilmesi gerektiğini söyledi. anal porno 

Hükümet konağında yapılan toplantının ardından ilçe merkezinde yöresel mimari ile uyumlu olarak inşa edilen ve hizmet vermeye başlayan ‘Sevgili Öğretmenim Anaokulu’nu da ziyaret eden Lekesiz, yetkililerden bilgi aldı. Burada sınıfları gezerek okul öncesi eğitimi gören çocuklarla bir süre sohbet eden Lekesiz, okul öncesi eğitimi ile ilgili olarak, ‘Okul Öncesi Eğitim çağı olan 0-6 yaş aralığı, insanın öğrendiklerinin % 70’inin kazanıldığı yaş aralığıdır. Çocuklarımız, bundan sonra öğrendiklerini hep bu yaşta kazandıklarının üzerine koyarak hayatlarını devam ettirmektedirler. Çocuklarımızın sosyal münasebet kabiliyetinin, kapasitesinin geliştirilmesi bakımından bu dönem fevkalade önemli ve ihmal edilemeyecek bir yaş aralığıdır. Biz de bu anlayışa binaen il genelinde bir seferberlik başlattık. İlimiz, 2009 yılında 81 il içerisinde % 30’luk okullaşma oranı ile 67. sırada iken, bugün itibariyle % 93’lük okullaşma oranı ile 81 il arasında 1. durumdadır. Bunda katkısı olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.’ dedi.

Vali Lekesiz, son olarak yapımı devam eden Reyhanlı Barajı inşaat alanında da incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Reyhanlı Öncü Haber