today15 Temmuz 2020 Çarsamba Saat 20:05
Suriyeli Engelli Öğrencilerin Resim ve Mozaik Sergisi Açılışı

Suriyeli Engelli Öğrencilerin Resim ve Mozaik Sergisi Açılışı

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Suriye'deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan, Suriye Orient Geçici Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrencilerin hazırlamış olduğu Resim Sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Suriye'deki iç şavaş esnasında bazı uzuvlarını kaybeden yaklaşık 16 öğrenci 200 resim ve mozaik portrelerinden oluşan, ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da portesinin bulunduğu el işlemeleri ile yapılan mozaik ve resim sergisi Başkanımız Hüseyin Şanverdi'nin kurdele kesmesi ile ziyaretçilere açıldı.

Orient Geçici Eğitim Merkezi koordinatörü Mustafa Ayaz, "Suriye'deki iç savaştan dolayı bacaklarını kaybetmiş ve 13 - 19 yaş grubunda olan 16 öğrencinin resim ve mozaikten yaptikları 200 eseri vatandaşlarımızın beğenisine sunduk. Buraya getirme imkanı bulamadığımız öğrencilerimiz, yaşadıkları duygularını mozaik ve resme dönüştürdüler. Açılan resim sergilerinin arasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 metre boyunda bir metre enindeki mozaik portresi de yer alıyor. Bu eseri, Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim etmek istiyoruz" dedi.

Başkanımız Hüseyin Şanverdi Orient Geçici Eğitim Merkezi koordinatörü Mustafa Ayaz'ı ve öğrencilerini çalışmalarından dolayı tebrik etti. Daha sonra beraberinde bulunanlar ile sergi alanını gezerek hatıra fotoğrafları çektirdi.